logotyp

Pitem do města, aneb (doma to nezkoušejte :)

Tak jsem jel s Pitbajkem na poštu, do nedalekého městečka. Přirozeně jsme nejel po silnici, ale po přilehlých polních cestách, poli lese a všem možném, co mi přišlo do cesty. Ramenu zákona jsem však neunikl.

Je to jedna z mých prvních "delších cest", takže se chci s Vámi podělit o zážitky. Na dodělání pita nebyl čas, takže jsem jen přidrátoval CDIčko, aby za mnou nevlálo, oblíkl jsem si bundu s hnědým pruhem od bláta na zádech (blatník zatím nemám a Kovboj stejně říkal, že správní drsňáci zadní blatník nemají, protože jim při prvním wheelie upadne), integrální helmu a vyrazil jsem. Vlastně ještě nutno říct, že v pitu nebyl benzín, protože mi při poslední projížďce došel uprostřed zoraného pole asi 2km od nejbližší silnice a tlačil jsem ho hodinu domů (a pak, že ježdění na motorce není dobré na kondici). Naštěstí CH.M.B 01 měla plnou, takže jsem odpojil kohout a začal přepouštět dva litry V Poweru do petky. Jestli jste to už někdo zkoušeli tak asi víte o čem mluvím když řeknu "po 10 minutách dřepění pod motorkou hypnotizován tím malým čůrkem v tom pekelným smradu už jsem začínal vidět svět v nějakých podivných barvách, tak jsem radši přepouštění ukončil a spokojil se s 1,5 litrem".

Padinka chytala dost neochotně (asi už je jí zima), ale nakonec jsem ji rozohnil a vyrazil. Bral jsem to lesem a polem, cestou vzal pár mezí zarostlých půlmetrovou trávou, projel jedno husté křoví, hlubokou orbu, louži jako Bajkal a jiné radosti které k amatérskému motokrosu nerozlučně patří. Když jsem dojel do města, sesedl jsem a tlačil na poštu (přece nebudu jezdit vozidlem které není schváleno pro provoz na pozemních komunikacích ve městě :). Cesta na poštu v pohodě, vystál jsem hodinovou frontu a za mírného soumraku došel k zaparkovanému pitu. Chvíli jsem odolával pokušení ho natočit a odjet domů po silnici a pak jsem se opřel do řídítek a tlačil k hranici města na pole (naštěstí to není daleko).

Tlačil jsem po chodníku a po přechodech pro chodce, jak běžný spořádaný občan. Na jedné lidnatější silnici jsme uviděl proti mě policejní hlídku v autě, zrovna když jsem přecházel silnici do sídliště, abych si zkrátil cestu na pole. Nějak to ve mně vzbudilo nepříjemný pocit a tak jsem trochu zrychlil po chodníku kolem řeky a zmizel mezi paneláky. Jaké bylo moje překvapení, když mi asi po 500 metrech někdo zaklepal na rameno a když jsem se otočil uviděl jsme dva udýchané strážníky (zjevně rozhodnuté mi pomoci a ochránit mě). Fakt jim to stálo za to, aby to zamázly na krajnici a běželi za mnou někam do sídliště jen aby mě mohli legitimovat. Na otázku ukažte nám doklady jsem nějak nevěděl co říct, tak jsem se jen zeptal proč (což asi vyznělo dost blbě). Pak jsem jim vysvětloval, že to co tlačím není motorové vozidlo, které by mělo nějaké doklady, ale že se jedná o krosový motocykl určený pro provoz na krosové dráze (nevím jak moc jsem zněl věrohodně uprostřed města s integrální helmou na hlavě, v tlustých motorkářských rukavicích a s čerstvým hnědým pruhem na zádech :). Policejní hlídka se ale nakonec spokojila s občanským průkazem a začala sepisovat protokol. Jeden ze strážníku obcházel pita a prohlásil, přece to musí mít alespoň VINko, na což jsem mu popřál hodně štěstí při hledání. VINko se nenašlo, protokol byl sepsán (co v něm bylo nevím) a už mi trochu otrnulo, tak jsem se ze zvědavosti zeptal, jestli je to běžné, že zastavují lidi co tlačí motorku, na což pánové odpověděli, že se podobná nedávno ztratila a zjišťují, jestli to není ona (aha :). Na závěr jsme se zeptal strážníků, jestli bych si je nemohl u pita vyfotit, že mi to nikdo z kamarádů nebude věřit. Bohužel jednohlasně odvětili, že to v žádném případě, že by byly určitě hned na Facebooku (no, to měli recht :).

Takže se musíte spokojit pouze s rozmazanou fotkou z místa činu a já se budu těšit na další dobrodružství na drapáku.

Těsně po policejní kontrole

23.10.2012 00:00 Radek (admin)

Alba uživatelů

Belgarda 2021/2022

alba

Vybrané články:

YAMAHA TT600S „Belgarda“

Projekt stavby endura pro radost na rámu YAMAHA TT600S

Africa Twin, přípravy na cestu

Přípravy na enduro výjez do Albánie

Projekt YAMAHA XT600 „Beast“

Projekt stavby nekompromisního endura z dílů co dům dal. Povedlo se to? No to si pište ;).

Legenda je doma :)

Hledá se nemocný kus za rozumný peníz. Pouze první generace s tachometrem do obludných 220mil

Nevyhnutelné

Dávno vím, že to není o tom, jestli budu mít doma Hayabusu, jediná otázka je kdy to bude a která to bude :).

XT600 2kf Phoenix

Curriculum vitae of Phoenix :)

Bábovka 2017

opičí sraz u Ivana po deváté

YAMAHA XT600

O mých Yamahách XT600

HONDA Africa Twin

a dream come true

Dominátor vajíčkový test

Dominátor se stal velmi rychle mojí oblíbenou motorkou

HONDA NX 650 Dominátor

Moje první cestovní enduro. Ročník 1988

Když se řekne tlumič...

Repase tlumiče WP z KTM 80 MX 1986

Neposrat se!

aneb, jak se z prodlouženého víkendu v Rakousku v pěti lidech, stane nezapomenutelný týden jen ve dvou v Rakousku, Slovinsku a Itálii.

CH.M.B. Special Parts

Vývoj speciálních dílů pro custom úpravy motocyklů

KTM 125 čtyřtakt? Blbej nápad!

Povídání o mojí ''nové'' krosce

500 kilometrů v sedle

Příběh o opičím hrdinovi se šťastným koncem.

Motoemotion 2014 na Opicích

V sobotu se pár z nás vydalo na motorkářskou akci na Máchovo jezero.

Seriózní ohlédnutí účastníka za akcí - Kovbojovo Motoranch 2013

Hned v záhlaví prozradím, že má reportáž si klade dva velké cíle.

Lešanské blátobraní

A pak že se v zimě nejezdí :)

„P“ jako PITbike

Pochmurné počasí přináší prostor pro pochybnou poezii :)

Páteční krosení

Blatník mám, tak jdu jezdit. Počasí moc příjemné, tak jsem toho dneska najezdil docela dost.

Pitem do města, aneb (doma to nezkoušejte :)

Tak jsem jel s Pitbajkem na poštu, do nedalekého městečka. Přirozeně jsme nejel po silnici, ale po přilehlých polních cestách, poli lese a všem možném, co mi přišlo do cesty. Ramenu zákona jsem však neunikl.

Další upgrade motoru CH.M.B. 01 OHC :)

Více po registraci v sekci pro registrované

CH.M.B. 01 projížďka do Loun a na Ranou

Je pondělí odpoledne a je docela pěkně, takže kam se vydáme?

CH.M.B. 01 první delší cesta 620km, výlet na Jižní Moravu

Když jsem vyjížděl, měl motor něco málo přes 300km...

Kokořínsko

Dneska byl výlet ve znamení slunce, přírody, zatáček a plného plynu :)

24.7.2011 hora Milešovka 867m n. m.

Výlet na Milešovku byl naplánovaný na popoledni, ale jak už to u nás bývá, než jsme se vykydlili, tak byl skoro večer. Cesta byla příjemná, v dálce jsme viděli hrad Hazemburk, který jsem navštívili na jednom z předchozích motovýletů
HOME
home

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek